Cupola LED Chandelier (700TRSPCPA18TB-LED930277)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
182|700TRSPCPA18TB-LED930277
Upc:
Width:
11.00 (in)
Height:
4.70 (in)
Depth:
44.60 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
LED Chandelier by Visual Comfort Modern from the Cupola collection in Nightshade Black finish
5 Years
  • collection: Cupola
  • designer: Sean Lavin
  • bulbs included: Yes
  • number of bulbs: 18
  • max wattage: 77.40W
  • bulb base: Integrated
  • light source: LED
  • light output: 6192.00lm
  • color temperature: 3000K
  • cri: 90
  • dimmable: Yes
  • voltage: 277.00V
  • country of origin: CN
  • material: Metal
  • safety listing: ETL
  • safety rating: Damp
  • title 24: Yes
  • manufacturer finish: Nightshade Black
  • manufacturer glass: Crystal
  • wire: 144"
  • canopy: 8.5"x48"x1.6"
  • status: A
  • led: Yes
  • light output range: 2100lm & more (150W equiv.)