Scx 2In 6Ft Linear (SCX2-6FT-60W-MCT4-D)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|SCX2-6FT-60W-MCT4-D
Upc:
Width:
2.00 (in)
Height:
3.35 (in)
Depth:
71.06 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
Scx 2In 6Ft Linear by Westgate in White finish
Scx 2In 6Ft Linear 60W 30K/35K/40K/50K
5 YEARS
  • max wattage: 60.00W
  • light output: 6600.00lm
  • color temperature: 30K
  • cri: 80
  • rated average life: 50,000
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Aluminum Housing
  • safety listing: UL
  • manufacturer finish: White
  • manufacturer glass: Opal Polycarbonate
  • spec sheet: Download Now
  • instructions: Download Now
  • Type: Commercial
  • Finish: White
  • Style: Contemporary Modern
  • Shade: White
  • status: A
  • width range: 6" & Less
  • height range: 6" & Less
  • light output range: 2100lm & more (150W equiv.)