Roxy One Light Pendant (RXYP12BK)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
162|RXYP12BK
Upc:
Width:
11.88 (in)
Height:
10.00 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
X
One Light Pendant by AFX Lighting from the Roxy collection in Black finish
2 Year Limited
  • collection: Roxy
  • number of bulbs: 1
  • max wattage: 60.00W
  • bulb type: A19
  • bulb base: E26
  • dimmable: Yes
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • safety listing: cETLus
  • safety rating: Damp
  • manufacturer finish: Black
  • manufacturer glass: Black Metal
  • wire: 108``
  • connection: Hardwire
  • instructions: Download Now
  • Type: Glass Down
  • Finish: Black
  • Style: Transitional
  • Mount: Cable
  • status: A
  • width range: 7" - 12"
  • height range: 7" - 12"