Puck Light (PL120ADJ-3KIT-50K-BN)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|PL120ADJ-3KIT-50K-BN
Upc:
Width:
2.76 (in)
Height:
0.98 (in)
Depth:
2.76 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
Puck Light by Westgate in Bronze finish
120V Adj. 3-Pack Kit Slim Puck Light, Etl, 5000K, Brushed Nickel
3 YEARS
  • max wattage: 4.50W
  • light output: 250.00lm
  • color temperature: 5000K
  • beam spread: 105.00°
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Durable Polycarbonate Housing
  • safety listing: ETL
  • manufacturer finish: Bronze
  • manufacturer glass: Glass Lens
  • spec sheet: Download Now
  • instructions: Download Now
  • Type: Undercabinet
  • Finish: Bronze / Dark
  • Style: Transitional
  • status: A
  • width range: 6" & Less
  • height range: 6" & Less
  • light output range: 600lm & less (40W equiv.)