Mila Five Light Pendant (1102D18BR)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
173|1102D18BR
Upc:
Width:
18.00 (in)
Height:
12.50 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
X
Five Light Pendant by Elegant Lighting from the Mila collection in brass finish
1 year limited
  • collection: Mila
  • rooms: kitchen, living room, hallway, foyer, office
  • number of bulbs: 5
  • max wattage: 40.00W
  • bulb type: E-12
  • bulb base: E12
  • dimmable: Yes
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Iron and Crystal
  • crystal: CLEAR
  • safety listing: ETL
  • safety rating: Dry
  • title 20: Yes
  • title 24: Yes
  • dimensional weight: 21.00lb
  • manufacturer finish: brass
  • chain: 59"Brass
  • wire: 79" Gold
  • canopy: 4.75"x1"
  • Type: Glass Shade
  • Finish: Brass
  • Style: Transitional
  • Shade: Clear
  • status: A
  • width range: 13" - 18"
  • height range: 7" - 12"