Lizzette One Light Ceiling Mount (LIZC18MBSN)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
162|LIZC18MBSN
Upc:
Width:
18.00 (in)
Height:
9.00 (in)
Depth:
18.00 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
One Light Ceiling Mount by AFX Lighting from the Lizzette collection in Satin Nickel finish
5 Year Limited
  • collection: Lizzette
  • number of bulbs: 2
  • bulb type: E26
  • bulb base: E26
  • rated average life: 50,000
  • voltage: 120.00V
  • safety listing: cETLus
  • safety rating: Damp
  • manufacturer finish: Satin Nickel
  • manufacturer glass: White Linen
  • canopy: 4.5 x 1
  • connection: Hardwire
  • instructions: Download Now
  • Type: Drum Shade
  • Finish: Pewter, Nickel, Silver
  • Style: Contemporary Modern
  • Shade: White
  • status: A
  • width range: 13" - 18"
  • height range: 7" - 12"
  • max wattage: 60.00W