LED Recessed Light (LRD-10W-50K-WTRPH-BK)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|LRD-10W-50K-WTRPH-BK
Upc:
Adding to cart… The item has been added
X
LED Recessed Light by Westgate in Black finish
5 YEARS
  • max wattage: 10.00W
  • light output: 700.00lm
  • color temperature: 5000K
  • cri: 90
  • rated average life: 50,000
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Die-Cast Aluminum
  • safety listing: ELT
  • manufacturer finish: Black
  • manufacturer glass: PC Lens
  • status: D
  • light output range: 600lm-950lm (60W equiv.)