LED Recessed Light (CRLC6-15W-MCT-SA-D-WH)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|CRLC6-15W-MCT-SA-D-WH
Upc:
Width:
5.91 (in)
Height:
5.45 (in)
Depth:
7.62 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
LED Recessed Light by Westgate in White finish
6 LED Commercial Recessed Light
5 YEARS
  • max wattage: 15.00W
  • light output: 1275.00lm
  • color temperature: 3000K
  • cri: 80
  • rated average life: 50,000
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Aluminum
  • safety listing: UL
  • manufacturer finish: White
  • manufacturer glass: Pc Lens
  • status: A
  • light output range: 950lm-1350lm (75W equiv.)