Internal-Driver LED Surface Mount Panels (LPS-2X4-50K-D)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|LPS-2X4-50K-D
Upc:
Width:
23.70 (in)
Height:
0.68 (in)
Depth:
47.70 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
Internal-Driver LED Surface Mount Panels by Westgate in White finish
Internal-Driver LED Surface Mount Panels, (1X4 & Larger Can Be Recess Mounted)
5 YEARS
  • max wattage: 50.00W
  • bulb type: LED
  • light output: 5500.00lm
  • color temperature: 5000K
  • cri: 80
  • rated average life: 50,000
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • material: Aluminum And Steel
  • safety listing: UL, ETL
  • safety rating: DLC,UL
  • manufacturer finish: White
  • manufacturer glass: Polycarbonate
  • spec sheet: Download Now
  • instructions: Download Now
  • Type: Ceiling
  • Finish: White
  • Style: Transitional
  • status: A
  • width range: 19" - 24"
  • height range: 6" & Less
  • light output range: 2100lm & more (150W equiv.)