Hanson Two Light Wall Sconce (LD7033W19SG)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
173|LD7033W19SG
Upc:
Adding to cart… The item has been added
X
Two Light Wall Sconce by Elegant Lighting from the Hanson collection in Satin Gold and Clear finish
1 year limited
  • collection: Hanson
  • rooms: Hallway, Living room, Bedroom, Entry Way, Office
  • extension: 8.00in
  • number of bulbs: 2
  • max wattage: 40.00W
  • bulb base: E12
  • dimmable: Yes
  • voltage: 110.00V
  • country of origin: China
  • material: Iron and Aluminum and Glass
  • safety listing: ETL
  • safety rating: Damp
  • title 20: Yes
  • title 24: Yes
  • manufacturer finish: Satin Gold and Clear
  • manufacturer glass: Clear
  • wire: 8" Black and White
  • canopy: 4.7"x4.7"x1"
  • status: A
  • Type: Two Lights
  • Finish: Gold, Champ, Gld Leaf
  • Style: Transitional
  • Shade: Clear
  • width range: 19" - 24"
  • height range: 7" - 12"