Grapes LED Pendant (2917.13-MED)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
69|2917.13-MED
Upc:
Adding to cart… The item has been added
X
LED Pendant by Sonneman from the Grapes collection in Satin Nickel finish
  • collection: Grapes
  • designer: Sonneman
  • bulbs included: Yes
  • number of bulbs: 12
  • max wattage: 48.00W
  • bulb base: Integral
  • light source: LED
  • light output: 2700.00lm
  • color temperature: 3000K
  • cri: 90
  • voltage: 120.00V
  • notes: Includes (12) Medium Grapes
  • energy efficient: Yes
  • manufacturer finish: Satin Nickel
  • manufacturer glass: White Glass 1.63``x3.25``
  • wire: 10`
  • canopy: 15``
  • Type: 4+Light Cluster
  • Finish: Pewter, Nickel, Silver
  • Style: Contemporary Modern
  • Shade: White
  • status: A
  • led: Yes
  • width range: 13" - 18"
  • height range: 6" & Less
  • light output range: 2100lm & more (150W equiv.)