Flood (EXPF-30W-50K)
(No reviews yet) Write a Review
Sku:
418|EXPF-30W-50K
Upc:
Width:
7.24 (in)
Height:
4.61 (in)
Depth:
10.08 (in)
Adding to cart… The item has been added
X
Flood by Westgate in Gray finish
C1D2 Haz. Loc. Square Flood 120-277V 30W 50K Gray
7 YEARS
  • max wattage: 30.00W
  • light output: 4200.00lm
  • color temperature: 5000K
  • cri: 80
  • beam spread: 140120.00°
  • rated average life: 50000
  • voltage: 100.00V
  • country of origin: China
  • material: Aluminum
  • safety listing: UL
  • manufacturer finish: Gray
  • manufacturer glass: Optic+Glass
  • spec sheet: Download Now
  • instructions: Download Now
  • status: A
  • light output range: 2100lm & more (150W equiv.)