Double Spiral Nine Light Flush Mount (6606C24C)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
401|6606C24C
Upc:
Width:
24.00 (in)
Height:
80.00 (in)
Depth:
Adding to cart… The item has been added
X
Nine Light Flush Mount by CWI Lighting from the Double Spiral collection in Chrome finish
One year warranty against manufacturers defect
  • collection: Double Spiral
  • number of bulbs: 9
  • max wattage: 35.00W
  • bulb type: GU10
  • bulb base: GU10
  • light source: Halogen
  • cri: 80
  • voltage: 120.00V
  • country of origin: China
  • crystal: Clear
  • safety listing: ETL
  • safety rating: Dry
  • manufacturer finish: Chrome
  • wire: 6"
  • Type: Multi-Port/Cluster
  • Finish: Chrome
  • Style: Contemporary Modern
  • Shade: Clear
  • status: A
  • width range: 19" - 24"
  • height range: 73" & Up