Colson Four Light Bath Sconce (LD7322W36BLK)
(No reviews yet) Write a Review
Shop This Collection
Sku:
173|LD7322W36BLK
Upc:
Adding to cart… The item has been added
X
Four Light Bath Sconce by Elegant Lighting from the Colson collection in Black and Clear finish
1 year limited
  • collection: Colson
  • rooms: Bathroom
  • extension: 7.50in
  • number of bulbs: 4
  • max wattage: 40.00W
  • bulb type: E12
  • bulb base: E12
  • dimmable: Yes
  • voltage: 110.00V
  • country of origin: China
  • material: Metal and Fabric shade
  • safety listing: ETL
  • safety rating: Damp
  • title 20: Yes
  • title 24: Yes
  • dimensional weight: 24.00lb
  • manufacturer finish: Black and Clear
  • manufacturer glass: White
  • wire: 8" Black and White
  • canopy: 4.7"x1"x4.7"
  • Type: Four Lights
  • Finish: Black
  • Style: Traditional
  • status: A
  • width range: 31" - 36"
  • height range: 7" - 12"